SEDEF İYBAR KİMDİR?

Sedef İybar Mutfağıyla tanışın


Sevgili Ülker İçim dostları merhaba,

Ben Sedef İybar. Sizlerle bu sitede buluşmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyorum. Çünkü ben de sizler gibi yemek yapmayı çok seviyor ve bu duyguyu sevdiklerimle paylaşmaktan keyif alıyorum. Burada sizlere Ülker İçim’in sağlıklı ve lezzetli ürünleriyle hazırlayabileceğiniz tarifler sunacak, bilgi ve tecrübelerimi paylaşacak, zaman zaman mutfağa dair püf noktaları da vereceğim. Bu ilk randevumuzda ise kısaca kendimden bahsetmek isterim.

Kalabalık ailemin lezzetli sofralarında ve bereketli mutfaklarında geçti çocukluğum. 20’li yaşlarda evlenip New York’a taşındım. İki yıl boyunca ev ekonomisi ve mutfak sanatları ile ilgili birçok kursa katıldım. 1989 yılında kızım Ülker dünyaya geldi ve aynı dönemde çalışma hayatım başladı. 2006’da Kanada-Montreal’e taşındım. Dünyanın birçok yerini görme, gezme şansım oldu. Bu sayede farklı kültürleri, onların mutfaklarını tanıdım, birçok teknik öğrendim. 2012’de İstanbul’a geri döndüm.Bugüne kadar pek çok kitap yazdım; televizyon kanalları için birçok yemek programı hazırladım. şimdi ise İstanbul’da
özel firmalara ve lokantalara yemek danışmanlığı yapıyor,
bir yandan da mevcut ve yeni projeler üzerinde çalışıyorum. Yemek danışmanlığı, kurslar, programlar, kitaplar derken yaklaşık 14 yıldır yeme-içme dünyasında yepyeni lezzetleri keşfediyor, bu keşiflerimi sizlerle paylaşıyorum.

Tüm zamanımı ya sofrada ya da mutfakta geçiriyorum dersem yalan olmaz. Çok severek yaptığım bu işi son yıllarda sağlık ve lezzetten taviz vermeden yeni mutfak anlayışımla sürdürüyorum.

Hepinize lezzet dolu anlar dilerim. İçinizden “yemek” sevgisi eksik olmasın!


Sedef İYBAR
Reklamlarımız

SEDEF İYBARMutfağı

SEDEF İYBAR
SİZİN İÇİN HAZIRLADI
Detaylar
X Ülker İçim'in lezzet dolu dünyasının yeniliklerinden siz de haberdar olmak ister misiniz?
Aşağıdaki bilgileri doldurun, aylık bültenlerimizi sizlerle paylaşalım!

İsim
Soyad
E-Mail